"To taka ulga, gdy wiemy... że mamy właściwych ludzi, którzy są gotowi przejąć stanowiska po naszych obecnych menedżerach. Wygląda na to, że program rekrutacji studentów i absolwentów stworzony we współpracy z CEB SHL pozwolił na wyeliminowanie naszych zmartwień odnośnie sukcesji" - Menedżer Działu HR Development, Velux

Przyciąganie i zatrudnianie najlepszych absolwentów wiąże się z koniecznością budowania wizerunku atrakcyjnego pracodawcy, jednak w dłuższej perspektywie jest gwarancją lepszych wyników biznesowych. Obecnie praktycznie przez cały rok trwa napływ aplikacji nowych studentów i absolwentów, o czym doskonale wiedzą pracodawcy starający się jak najszybciej wyłowić i zatrudnić najlepszych z nich. Podjęcie trafnej decyzji o zatrudnieniu wymaga szerszego spojrzenia na kandydatów, bowiem formalne kwalifikacje rzadko stanowią dobry wskaźnik przyszłego sukcesu.

Wyzwania w zakresie rekrutacji absolwentów

  • Rywalizacja pracodawców o zdobycie najlepszych studentów i absolwentów
  • Rywalizacja pomiędzy studentami i absolwentami, by zdobyć jak najlepszą pracę w prestiżowej firmie
  • Duży napływ CV, który utrudnia znalezienie studentów i absolwentów pasujących do stanowiska oraz kultury organizacji
  • Przykre doświadczenia kandydatów na etapie rekrutacji, które psują reputację firmy i niszczą markę, odstraszając przyszłe talenty i klientów
  • Zachęcenie pokolenia Millenialsów do aplikacji, stworzenie im atrakcyjnego środowiska do rozwoju i pracy

Rozwiązanie

Pomagamy wdrażać procesy rekrutacyjne, dzięki którym klienci szybko i trafnie znajdują najlepszych studentów i absolwentów. Z kolei studentom i absolwentom dostarczamy informacji o stanowisku i kulturze firmy na wczesnych etapach selekcji, by mogli sobie wyobrazić pracę już na etapie aplikowania. Dzięki temu przyciągamy ludzi o postawie i wartościach najbardziej zbliżonych do tych, jakie preferuje się w organizacji. Udostępniamy narzędzia do oceny dużej liczby kandydatów w tym samym czasie, oszczędzając czas i pieniądze.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom związanym z rekrutacją studentów i absolwentów przygotowaliśmy raport oraz broszurę informacyjną.

Aby dowiedzieć się więcej o budowaniu efektywnych programów dla absolwentów, pobierz raport: "Zatrudniaj i inspiruj. Nowe podejście CEB do rekrutacji studentów i absolwentów".

Zapoznaj się z broszurą informacyjną na temat podejścia CEB do rekrutacji studentów i absolwentów: "Rekrutacja studentów i absolwentów"